Přejít na hlavní obsah

Orientační běh po Rohanském ostrově

Probádejte Rohanský a Libeňský ostrov a poznejte ho z jiné perspektivy! Připravili jsme pro vás orientační běh a dvě trasy, které vás provedou po městské divočině, březích Vltavy a dalších místech, kam jste možná ještě nikdy nezavítali. Každá trasa má přibližně 3 kilometry a potkáte na ní 10 stanovišť.
Ilustrační obrázek aktuality

Propátráte nejen území, kam byste se možná za jiných okolností nevydali, a po cestě se dozvíte i něco málo informací o prostředí, ve kterém se pohybujete. Třeba proč nemůžete najít ostrov, který má toto místo v názvu, k čemu je inundační most, jak se přivazuje loď k pacholeti nebo jak funguje protipovodňová zábrana. Na orientační běh můžete vyrazit kdykoli od 1. června po celé léto. Sami nebo se skupinkou kamarádů i s rodiči nebo sourozenci. A kdyby vás to bavilo a chtěli byste se pochlubit časem, vyfoťte ho v cíli a pošlete na edu@ipr.praha.eu. Uděláme výsledkovou listinu a nejrychlejší na konci prázdnin odměníme speciální cenou!

Mapy jsou k vyzvednutí na místě. Trasa ROHAN začíná na rohu ul. Pobřežní a Rohanské nábřeží (mapu najdete ve schránce přivázané u mola). Trasa LIBEŇ začíná u občerstvení Koletto, kde také najdete naše vytištěné mapy.

Vhodné pro děti od 8 let.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Dostavba Vítězného náměstí se o krok přiblížila, do finále postoupily české i světové architektonické špičky

Ilustrační obrázek aktuality

Autobusový terminál Černý Most zná svou novou podobu. Navrhlo ji studio re:architekti

Ilustrační obrázek aktuality

Kudy k volbám? Poradí naše aplikace

Všechny články