Přejít na hlavní obsah

Orientační běh po Rohanském ostrově

Probádejte Rohanský a Libeňský ostrov a poznejte ho z jiné perspektivy! Připravili jsme pro vás orientační běh a dvě trasy, které vás provedou po městské divočině, březích Vltavy a dalších místech, kam jste možná ještě nikdy nezavítali. Každá trasa má přibližně 3 kilometry a potkáte na ní 10 stanovišť.
Ilustrační obrázek aktuality

Propátráte nejen území, kam byste se možná za jiných okolností nevydali, a po cestě se dozvíte i něco málo informací o prostředí, ve kterém se pohybujete. Třeba proč nemůžete najít ostrov, který má toto místo v názvu, k čemu je inundační most, jak se přivazuje loď k pacholeti nebo jak funguje protipovodňová zábrana. Na orientační běh můžete vyrazit kdykoli od 1. června po celé léto. Sami nebo se skupinkou kamarádů i s rodiči nebo sourozenci. A kdyby vás to bavilo a chtěli byste se pochlubit časem, vyfoťte ho v cíli a pošlete na edu@ipr.praha.eu. Uděláme výsledkovou listinu a nejrychlejší na konci prázdnin odměníme speciální cenou!

Mapy jsou k vyzvednutí na místě. Trasa ROHAN začíná na rohu ul. Pobřežní a Rohanské nábřeží (mapu najdete ve schránce přivázané u mola). Trasa LIBEŇ začíná u občerstvení Koletto, kde také najdete naše vytištěné mapy.

Vhodné pro děti od 8 let.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Všechny výhledy na Prahu na jednom místě. IPR spustil novou aplikaci, odkud se podíváte kamkoliv

Ilustrační obrázek aktuality

Nové Dvory mají schválenou územní studii. Stavět se začne za pět let

Ilustrační obrázek aktuality

Nový Hlavák. Odborná komise poslala do dalšího kola soutěžního dialogu pět architektonických týmů

Všechny články