Přejít na hlavní obsah
Projekt Vltavské filharmonie má od svého počátku významné ambasadory, kteří výstavbu koncertního sálu podporují. Jsou jimi například dirigent Jakub Hrůša, operní pěvkyně Dagmar Pecková nebo ředitel Akademie klasické hudby Robert Kolář. Nyní se mezi ambasadory přidal také houslista Pavel Šporcl a vůbec první instituce – mezinárodní hudební festival Pražské jaro. 

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro v čele s ředitelem Pavlem Trojanem je novým ambasadorem projektu Vltavské filharmonie. Tento festival, který se koná již od roku 1946, patří mezi nejvýznamnější kulturní události v České republice. Pražské jaro každoročně přináší do Prahy světoznámé umělce, kteří se prezentují v různých hudebních žánrech. Pražské jaro je zároveň vůbec první institucí, která se stala ambasadorem projektu. 

 

“Hudební Praha vstoupí Vltavskou filharmonií do 21. století. Divákům otevře nové možnosti poslechu a vytvoří podmínky pro rozkvět hudebního života v hlavním městě, ale i celé republice.”

Pavel Trojan, ředitel Pražského jara

 

Pavel Šporcl se stal novým ambasadorem projektu Vltavské filharmonie. Český houslový virtuóz díky svému technickému umění i nekonvenčnímu vystupování oslovil publikum v takových hudebních síních, jako je Suntory Hall v Tokiu, Alte Oper ve Frankfurtu, nebo Walt Disney Hall v Los Angeles.

jpeg (1 MB) 52255371338_7462265a4d_o_lg0s51jo.jpg

Pavel Trojan, ředitel Pražského jara

jpeg (372,03 kB) Pavel Šporcl_lg0rxru9.jpg

Pavel Šporcl