Přejít na hlavní obsah
Primátor hlavního města Prahy Jiří Svoboda navštívil Hamburk, kde se setkal se zdejším primátorem Peterem Tschentscherem. „Těším se, až bude dostavěná Vltavská filharmonie a spoluprací s hamburskou Elbphilharmonie rozšíří dlouholeté kulturní vazby mezi oběma městy,“ uvedl Bohuslav Svoboda. 

Primátor hlavního města Prahy Jiří Svoboda navštívil Hamburk, kde se setkal se zdejším primátorem Peterem Tschentscherem. Na setkání debatovali o mnoha tématech, která řeší nejen Praha a Hamburk, ale i obě země. Diskutovali tak například o energetických problémech vyvolaných ruským útokem a nedostatku zdravotních sester v Německu i v Česku. 

 

„Našli jsme společnou řeč nejen proto, že Hamburk i Praha jsou již od roku 1990 partnerskými městy, ale spojují nás i původní lékařská povolání. Poděkoval jsem panu primátorovi za pozvání do Hamburku, na návštěvu se velmi těším. A ještě více se těším, až bude dostavěná Vltavská filharmonie a spoluprací s proslulou hamburskou Elbphilharmonie Hamburg rozšíří dlouholeté kulturní vazby mezi oběma městy,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda ke své návštěvě Hamburku.