Nový Sedlec
V oblasti Nového Sedlce studie navrhuje novou zástavbu při co největším zachování stávajícího charakteru území, který je dán výraznou terénní morfologií způsobenou převážně navážkami zeminy postupně zarůstajícími náletovou vegetací a historickým využitím území pro těžbu. Tato oblast ještě nedávno sloužila k získávání cihlářského jílu pro místní cihelny (severně od Kamýcké ulice je dochována jedna z historických budov Hergetovy cihelny), čímž vznikly charakteristické terénní „lavice“ členící Nový Sedlec na spodní (východní) část a horní (střední a západní) část území. Cílem studie je zachování tohoto členění a podpora alespoň částečného zachování novějších navážek, které jsou pro území charakteristické.
Z většiny nově urbanizovaného území by měla být alespoň částečně patrná charakteristická terénní rozmanitost v podobě průhledů a zakončení ulic. Tyto terénní vlny by zároveň měly zůstat veřejně přístupné a umožnit novým obyvatelům výhled nejen na území Nového Sedlce, ale i do širší krajiny na okolní přírodu a město. Dalším významným orientačním prvkem území je komín od bývalé výtopny České zemědělské univerzity, který je významnou dominantou na jižním okraji území. Studie jej zachovává, avšak v jeho okolí již navrhuje klidnou a málo intenzivní zástavbu rodinných domů a situuje v jeho okolí veřejný prostor (sad) navazující na hlavní park v místě největších navážek.
Výhledy
Na rozdíl od oblasti Nového Sedlce je lokalita Výhledů charakteristická svým terénním „klidem“ a možností výhledu směrem ke Kozím hřbetům, Brandejsovu statku i směrem opačným, k Horoměřicím. Tato okrajová část Suchdola je hojně využívána k rekreaci, jsou zde polní cesty lemované stromořadím i klidné ulice historického centra u Brandejsova statku. Studie si zde klade za cíl umožnit rozvoj v okolí navrhované tramvajové smyčky, doplnit potřebnou vybavenost a umožnit přestup z příměstské dopravy na tramvaj, avšak zároveň zachovat klid a vesnickou pohodu stávající zástavby.