Přejít na hlavní obsah

První klidná sobota na Smetanově nábřeží bude kulinářská

Rada hlavního města Prahy potvrdila, že chce, aby se Praha vydala cestou západních metropolí. Potvrdila totiž záměr Útvaru rozvoje hlavního města Prahy (ÚRM) na pořádání kulturních sobot na Smetanově nábřeží. ÚRM na jejich přípravě bude spolupracovat s iniciativou Auto*Mat.

Ilustrační obrázek aktuality

Záměr počítá s tím, že na Smetanově nábřeží dojde k vytvoření pěší zóny s uzavírkou na křižovatce Smetanovo nábřeží/Národní třída a křižovatce Smetanovo nábřeží/Platnéřská.

První sobota proběhne 14. září a bude kulinářská a degustační. Na nábřeží budou zahrádky s posezením, farmářské trhy a ochutnávky kuchyní pražských menšin - vietnamské, ruské, balkánské nebo slovenské. Součástí akce Nábřeží žije bude např. i soutěž mezi sousedy o nejlepší štrúdl nebo bábovku,“ řekl primátor Tomáš Hudeček.

Program doplní například kuchařská exhibice, výtvarné a rukodělné workshopy pro děti, interaktivní stěna Uličník, písničkáři nebo neobvyklé gastrokoncepty.

V rámci realizování pěší zóny na Smetanově nábřeží jsme naplánovali tři veřejné diskuze: první ještě před akcí na 2. září, druhou během akce na 28. září a třetí po ní 23. října. Diskuze budou oznámeny občanům MČ Praha 1, kterých se uzavírka dotkne, prostřednictvím letáku do schránek, na webových stránkách a sociálních sítích,“ řekla Iva Pohanková z iniciativy Auto*Mat.

Na své si přijdou i zájemci o urbanismus a rozvoj města, pro které je ve spolupráci s ÚRM připravena celá řada aktivit ve veřejném prostoru. „Připravujeme diskuze s veřejností pod názvem Město, ve kterém žijeme, týkající se vybraných témat strategického plánu. Na místě budou probíhat ale také interaktivní diskuze s veřejností, prezentace projektů ÚRM, workshopy a animační program pro děti. Po Smetanově nábřeží navíc budou probíhat komentované prohlídky s urbanisty Urban Walks. Během nich se návštěvníci dozvědí podrobnosti o vývoji veřejného prostoru města a mají možnost prozkoumat nábřeží očima urbanisty,“ přibližuje odborný program Tomáš Ctibor, 1. zástupce ředitele ÚRM.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Praha schválila návrh nových stavebních předpisů. Budou v souladu s novým stavebním zákonem

Ilustrační obrázek aktuality

Kolik má Praha městských bytů a kdo v nich bydlí? Nová analýza IPR odhaluje aktuální čísla

Ilustrační obrázek aktuality

Územní studie Letňany-Kbely bude doplněna o námětovou část

Všechny články