Přejít na hlavní obsah

Otázka č. 5 - Napojení na komunikace (§ 31)

Jaký je požadavek na napojení na komunikace při stavbě RD/garáže? Ve vyhlášce č. 501/2006 Sb. je stanoveno, že stavba má být do 50 metrů od komunikace, vyžadují tedy Pražské stavební předpisy nějaké jiné řešení?

Napojení stavby rodinného domu je v PSP upraveno odlišně od celostátního předpisu platného mimo území hl. m. Prahy (vyhláška č. 501/2006 Sb. § 20 odst.7).

Pražské stavební předpisy jsou předpisy městské a stanovují pravidlo na připojení ve vazbě na uliční resp. veřejné prostranství. Pro připojení se zohlední zejména ustanovení § 11 odst. 1 a 3, § 15, § 20 odst. 1, § 22 a § 31 a dále ustanovení vztahující se obecněji k  vymezování veřejných prostranství uvedené v  části druhé, hlavách II, III a IV.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Novou podobu Florence navrhnou architekti z UNIT, A69 a MARKO&PLACEMAKERS. Vítězný návrh na proměnu pražské čtvrti vzešel z mezinárodní soutěže

Ilustrační obrázek aktuality

Nová tvář Florence. Tři finální návrhy na proměnu pražské čtvrti odhalí výstava v CAMPu

Ilustrační obrázek aktuality

Praha připraví krajinářskou studii Trojmezí. V území mezi Hostivaří a Záběhlicemi se uvažuje o biotopu i komunitní zahradě

Všechny články