Přejít na hlavní obsah

IPR představil návrh strategického plánu

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy představil na úterním zasedání pražské tripartity pracovní verzi nového strategického plánu. Setkání v primátorské rezidenci se kromě zástupců odborů a byznysu zúčastnilo i vedení města v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou.

Ilustrační obrázek aktuality

"Strategický plán musí být široce sdíleným dokumentem. Vizí, na které se shodnou všechny zainteresované strany,”  prohlásil v úvodní prezentaci Ivan Duškov, pověřený ředitel Sekce strategií a politik IPR. “Tripartita je klíčovým aktérem v tomto procesu,” dodal.

Během setkání představil tři strategické směry, které představují vizi Prahy pro rozvoj ve středně až dlouhodobém horizontu. Prvním tématem je udržení soudržné a zdravé metropole, která je připravená na demografické změny, především na nárůst a stárnutí obyvatel. Konkrétně se jedná například o podporu sociálních bydlení nebo vyloučených lokalit. Druhým okruhem témat je snaha zlepšit konkurenceschopnost Prahy, která oproti sousedním metropolím klesá, a využít v současné době zanedbaného kulturního potenciálu města. Zatřetí se strategický plán zaměří na zlepšení správy města, především větší zapojení obyvatel a koncepční přístup k plánování města

“Našim cílem je mít za rok touto dobou schválené konkrétní aktivity pro rozvoj Prahy do roku 2030,” uvedl Duškov. 

Tato témata bude IPR nyní dále rozvíjet na základě zpětné vazby, kterou průběžně získává od odborné i laické veřejnosti. Během listopadu například proběhla řada konzultací s veřejností ve spádových oblastech Prahy, vyjadřovat se mohla i online na webu spolupraze.cz.

Do finalizace strategického plánu se zapojí mimo jiné i experti, kteří se podíleli již na vzniku analytické části dokumentu. Pro oblast sociální koheze se jedná o Ivana Gabala, na téma prosperity a konkurenceschopnosti se zaměří Radek Špicar, správě města se věnuje Jan Kasl a pro oblast kultury se jedná o Davida Kašpara.

Přečtěte si návrh strategického plánu zde.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Územní studie Letňany-Kbely bude doplněna o námětovou část

Ilustrační obrázek aktuality

Ondřej Boháč: Jak stát chrání veřejný zájem? Za kauzou Kasárna Karlín stojí nemožnost měst o sobě rozhodovat

Ilustrační obrázek aktuality

Kudy k volbám? Poradí naše aplikace

Všechny články