Přejít na hlavní obsah

Tramvajová trať Počernická

Městskou hromadnou dopravu na Počernické ulici by již za pár let mohly zajišťovat tramvaje, pro které je již šedesát let připraven ve středu ulice široký pás. Tramvajová trať dlouhá 2,4 km která obslouží zejména sídlištní zástavbu Malešic, povede od křižovatky s ulicí Vinohradskou až po křižovatku s ulicí Dřevčickou, kde bude končit smyčkou. Plán realizace tramvajové tratě je do roku 2027.
Ilustrační obrázek aktuality

Na nové tramvajové trati by jezdily dvě tramvajové linky, které umožní zkrácení a zlepšení dopravního spojení do blízkého okolí a i do míst, do nichž se dnes lze dostat pouze pomocí přestupů (Flora, Karlovo náměstí, Hlavní nádraží atd.). Zastávky tramvaje jsou plánovány na místech shodných s dnešními autobusovými a zároveň je plánováno zachovat autobusovou linku č. 133 propojující Malešice s Florencem. 

Před samostatnou stavbou tramvajové tratě je plánovaná obnova distribučních káranských vodovodních řádů z let 1913 a 1939. To bude součástí jedné stavební akce společně s realizací tramvajové trati. 

Zapojte se

Zde najdete závěrečnou zprávu z ankety:

 

Závěrečná zpráva z ankety

 

Už proběhlo:

V týdnu od 20. 9. byl připraven informační stan vedle kontejneru MČ na zastávce Plaňanská v Malešicích, kde jsme se věnovali tramvajové trati Počernická. Otevřeno jsme měli od pondělí 20. 9. do čtvrtka 23. 9., každý den od 13 do 18 hodin

 

Kromě samotného kontejneru proběhly dvě komentované vycházky se zástupcem zadavatele studie (DPP):

  • 21. 9. od 17 hodin
  • 23. 9. od 17 hodin

 

Své podněty jste nám mohli sdělit přes anketu. Byl k dispozici online i v papírově podobě. 

Děkujeme, že jste se zapojili!  

 

Vaše připomínky k tramvajové tratu budou zohledněny v připravovaném projektu, který čeká během následujících měsíců posouzení vlivů na životní prostředí a příprava dokumentace k územnímu řízení. 

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Územní studie Letňany-Kbely bude doplněna o námětovou část

Ilustrační obrázek aktuality

Ondřej Boháč: Jak stát chrání veřejný zájem? Za kauzou Kasárna Karlín stojí nemožnost měst o sobě rozhodovat

Ilustrační obrázek aktuality

Kudy k volbám? Poradí naše aplikace

Všechny články