Přejít na hlavní obsah

Otázka č. 10 - Stavby pro rodinnou rekreaci (§ 69)

Jak je možné zacházet se stavbou zapsanou v katastru jako objekt pro rodinnou rekreaci na vlastním pozemku, související zahrada je tedy „pozemkem stavby pro rodinnou rekreaci“ dle stavebního zákona? Situace v  Praze byla dosud neřešitelná.

Je to na základě strategie, která bude provázaná v připravovaném územním/metropolitním plánu s příslušnými plochami?

Je-li stávající stavba užívána v souladu s kolaudačním rozhodnutím či kolaudačním souhlasem jako stavba pro rodinnou rekreaci, pak je i její pozemek pozemkem stavby pro rodinnou rekreaci. Území, ve kterém lze umisťovat stavby pro rodinnou rekreaci, stanoví územně plánovací dokumentace.

Platný územní plán hl. m. Prahy neobsahuje žádnou funkční plochu, v níž by bylo možné stavbu pro rodinnou rekreaci umístit.

V ustanovení § 69 odst. 1 Pražských stavebních předpisů jsou definovány prostorové limity staveb pro rodinnou rekreaci, aby nedocházelo ke zneužívání těchto staveb pro jiný účel. Pražské stavební předpisy umožňují vymezit plochy a lokality, v nichž by bylo možné stavbu pro rodinnou rekreaci umístit. Bude záležet na zpracování a  projednání Metropolitního plánu (územního plánu hl. m. Prahy) zdali budou vymezeny takové plochy či lokality.

Mohlo by Vás také zajímat

Ilustrační obrázek aktuality

Nová tvář Florence. Tři finální návrhy na proměnu pražské čtvrti odhalí výstava v CAMPu

Ilustrační obrázek aktuality

Praha připraví krajinářskou studii Trojmezí. V území mezi Hostivaří a Záběhlicemi se uvažuje o biotopu i komunitní zahradě

Ilustrační obrázek aktuality

Lepší správa zeleně v Praze. Všechna data nově na jednom místě

Všechny články