Ostrov Štvanice
Magistrát hlavního města Prahy (Odbor hospodaření s majetkem) zadal kanceláři RKAW zpracování koncepčního dokumentu Manuál vize ostrova, jehož cílem je vytvoření scénáře využití obnovy ostrova Štvanice v Praze. Kancelář RKAW byla zpracováním pověřena na základě výsledků mezinárodní soutěže, obsazené více než 80 projekty v roce 2013. Ostrov Štvanice by měl plnit především funkci krátkodobé městské rekreace v nejširším pojetí a využívat jedinečný potenciál ostrova v centru Prahy.

Již brzy bude možné se podívat na návrh Manuálu a zapojit se do tvorby jeho finální podoby.
Architektonické studio RKAW dopracovalo návrh Manuálu vize ostrova, který nyní bude představen a konzultován s veřejností.
Prezentace a sběr zpětné vazby od veřejnosti k návrhu proběhne 23. 6. 2022 od 19 hodin v Prague Startup Market v Holešovické tržnici – zde na adrese, 2. patro (bude značeno). Upozorňujeme, že příchod do 2. patra je pouze po schodech.
Samotný návrh představí zástupce zpracovatele Manuálu a následně budeme u kulatých stolů diskutovat o budoucích a prezentovaných možnostech využití ostrova. Výstupy z tohoto večera budou následně předány zpracovateli, aby s nimi mohl pracovat na finální podobě Manuálu, která by měla být hotová v září letošního roku.
Přijďte se podílet na plánování budoucnosti ostrova! Pozvánku najdete zde.
Předpokládaný harmonogram přípravy manuálu
2022
- jaro–léto: organizace kulatých stolů s místními aktéry, zapojení veřejnosti do návrhové části
- léto–podzim: finalizace manuálu
Zapojení veřejnosti
Již na začátku roku 2021 byl ve spolupráci IPR Praha a zpracovatele RKAW vytvořen plán participace a na jaře proběhly kulaté stoly s klíčovými aktéry. Od června až do září 2021 v IPR Praha proběhly společně s externím dodavatelem participace City Upgrade participační aktivity pro veřejnost, v rámci kterých jsme sbírali podněty přímo od místních obyvatel a naopak jsme poskytovali informace o projektu a o ostrově.
Co bude následovat?
Nyní kancelář RKAW pracuje na návrhu manuálu, do kterého promítne i výsledky participace a komunitního monitoringu. Po vytvoření návrhu proběhnou kulaté stoly s místními aktéry a následně také projednání návrhu s veřejností. O všech akcích budeme informovat zde na stránkách IPR Praha i na naších sociálních sítích.
Závěrečná zpráva
V rámci participace proběhlo v létě 2021 několik akcí – komentované vycházky s odborníky, konzultace, ankety, výstava atd.
Zde najdete přehled ze všech participačních aktivit a komunitního monitoringu.
Jednotlivé panely z výstavy si můžete prohlédnout zde:
Kontakt
IPR Praha – Tereza Fasurová: fasurova@ipr.praha.eu
Mohlo by Vás také zajímat

Hezčí a bezpečnější náměstí. Proměna náměstí Jiřího z Poděbrad začne do roku 2023

Podpora pro stromy v ulicích, zelené střechy nebo konec povinnosti oddělených WC pro muže a ženy v restauracích. Praha posílá novelu Pražských stavebních předpisů do projednání
